Poziom Oleju VT 125
Odpowiedz do tematu

: Poziom Oleju VT 125
Proszę o opisanie prawidłowej procedury sprawdzenia poziomu oleju w shadow VT 125.

:
1. Oddpalasz moto,
2. Rozgrzewasz silnik,
3. Gasisz,
4. Czekasz 3-5 min,
5. Wykręcasz bagnet pomiaroway,
6. Wycierasz z oleju,
7. Wkładasz bez wkręcania,
8. Wyjmujesz,
9. Odczytujesz poziom oleju,
10. Ewentualnie uzupełniasz,
11. Wkręcasz bagnet.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Dzięki
Bagnet w moim moto ma końcowy element bez oznaczonego min max jak sie więc odczytuje ten poziom prawidłowo.

:
https://picasaweb.google.com/shadowkavt125/SerwisowkaBYKubus#5344947060434455666

Todek napisał/a:
1. Oddpalasz moto,
2. Rozgrzewasz silnik,
3. Gasisz,
4. Czekasz 3-5 min,

A to w jakim celu? Na zimnym nie można?

:
Nie. Słyszałeś o czymś takim jak rozszerzalność termiczna substancji i o zależności lepkości od temperatury?
Rozszerzalność ma wpływ zarówno na objętość miski olejowej, jak i samego oleju. Zmniejszenie lepkości cieczy z wzrostem temperatury ułatwia spłynięcie go z góry silnika do miski olejowej, na co potrzeba tych kilku minut.

:
OK, dzięki za odpowiedź. Po prostu sugerowałem się mierzeniem oleju w aucie (że zawsze na zimnym).
Czyli po tych 3-4 minutach wskaźnik pokaże więcej oleju niż jest w zimnym silniku?

:
Na bagnecie jest poziom min-max
czy na ciepłym czy na zimnym poziom oleju powinien znajdować się pomiędzy znacznikami.
Poziom oleju mierzymy na motocyklu stojącym w pionie - nie na bocznej stopce.

Silnik, dwa koła i mina wesoła :-)
:
kuba napisał/a:
Po prostu sugerowałem się mierzeniem oleju w aucie (że zawsze na zimnym).

Aczkolwiek niekoniecznie. :mrgreen: W mojej Zafirze jest naklejka, ze poziom oleju mierzymy na rozgrzanym silniku, około 5 min po jego zatrzymaniu. :mrgreen:

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Po prostu nie ma jednej uniwersalnej zasady czy mierzy się na zimnym czy na ciepłym - mierzy się tak, jak podaje producent, bo oznaczenia na bagnecie są przygotowane pod konkretną, wybraną przez producenta metodę mierzenia. W przypadku Hondy producent przygotował skalę do mierzenia na ciepło.

Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
:
Apropos VT 125 - w książce nic nie mówia o tym w jakiej pozycji trzymać moto podczas pomiaru. Jakieś sugestie? :)

:
Patrz 3 posty wyżej :-)8 , Alabaster napisał.

Ostatnio zmieniony przez oktan77 2016-07-15, 16:57, w całości zmieniany 1 raz
"Nie ma, nie może być słynniejszej muzyki od tej, kiedy w piecu huczy ogień, a za oknem duje wiatr" E.S.
:
w owner's manual jest użyte:
2. stop the engine and hold the motorcycle in an upright position on firm, level ground.
3. after a few minutes, remove ...

nie piszą, żeby odstawiać na kosę zanim remove itd...

kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
:
@MARQ - głupiś ja... Człowiek niby kształcony a czytać nie umie. Dzięki za odpowiedź.

:
Cześć, może ktoś podać wymiary bagnetu do oleju. U mnie zamontowany jest korek z miernikiem temperatury i problem jest ze sprawdzeniem poziomu oleju. Chodzi mi o wymiar od gwintu do końca i długość części zakratkowanej. Jak np. tutaj https://allegro.pl/oferta/bagnet-miarka-poziomu-oleju-4t-139fmb-czoper-12988530474

:
Proszę

Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group